Sarikapidu Kärdla sadamas | 24 apr 15, piret.salmistu

SA Kärdla Sadam kutsus uue sadamahoone õnnistamise traditsioone austades ehitajad tagasihoidlikule sarikapeole 23. aprillil

Selleks, et Kärdla sadamahoone mereäärses kliimas tormituultele vastu peaks ja oma külalistele turvalist peavarju saaks pakkuda, kutsus SA Kärdla Sadam hoone õnnistamise traditsioone austades ehitajad tagasihoidlikule sarikapeole, kus pakuti kohalikku päritolu suupisteid. Kingitusena anti igale mehele Kärdla sadamast meenutuseks kaasa Kärdla sadama saunalina. Kuressaare Ehitus AS oli sarikapeo puhul sadamahoonele heisanud kadakase pärja, kas pärja valmistamisel kasutatud kadakaoksad on pärit Hiiumaalt või Saaremaalt, ei ole teada.


Sihtasutus Kärdla Sadama juhatuse liige Sven Kriggulsoni sõnul on sadamahoone ehitus on jõudsalt edasi liikunud: “Objektil on korraga ametis mitu meeskonda nii sise- kui välitöödel ja 10 aprillil paigaldati sadamahoone katusele viimased sarikad.”


EASi “Väikesadamate võrgustiku väljaarendamise toetamise meetmest” saadud toetuse abil valmib Kärdla sadamahoone Võidupüha paraadi ajaks. Ehitusprojekti koostas Kamp Arhitektid OÜ ja ehituse peatöövõtja on Kuressaare Ehitus AS.