PRESSITEADE: Kuues etapp tõi Muhu Väina regati Peetri sadamasse Tallinnas | 17 juuli 11, piret.salmistu

Laupäeva hommikul Heltermaalt alguse saanud Muhu Väina regati eelviimane kuues etapp rõõmustas purjetajaid reipa läänetuulega, mis lubas soodsas taganttuules kiiret sõitu Tallinnasse, Peetri sadamasse. Suuremate gruppide jahid hoidsid kogu distantsi vältel kiirust 7-10-sõlme, kohati saavutasid mõned kiiruseks isegi kuni 18 sõlme. Väiksemate gruppide jahtide kiiruseks kujunes keskmiselt 5-7 sõlme. Regati pikima etapi pikkuseks oli vastavalt gruppidele 70-95 miili. Esimene jaht jõudis Tallinnasse kell 19.46 ja viimased pärast kella 1 öösel.

Fotol: ORC4 grupi Heltermaa-Tallinn etapi võitja Luisa Haapsalu Jahtklubist, roolis Henry Viiret (autor Malle Kosk)

Grupi ORC 1 distants oli 95 miili ja sõiduajaks kujunes 10-11 tundi. Heltermaa-Tallinna etapi esikoha sai Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgiga roolis, teise koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird, roolis Karl-Hannes Tagu, kolmanda koha sai Soome Nyländska Jaktklubbeni jaht Xini Freedom, roolis Martin Estländer. Grupis võistleb 12 jahti.

Grupi ORC 2 distantsi pikkus oli 89 miili ja esimene selle grupi jaht oli sadamas kell 19.48. Esimese koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Mia Erki Meltsiga roolis, teise koha sai teine Pärnu Jahtklubi jaht Põhjakonn Peeter Volkovi meeskonnaga ja kolmandaks tuli Kalev Jahtklubi jaht Bossa Nova Peeter Siniväliga roolis. Grupis võistleb 22 jahti.

Grupi ORC 3 jahid läbisid 83-miilise distantsi. Sellelt etapilt võttis võidu Pärnu Jahtklubi jaht Georg Viktor Feofanovi juhtimisel, teine oli Kalev Jahtklubi jaht Tessa, roolis Alar Ivanson. Kolmanda koha sai Haapsalu Jahtklubi jaht Matilda Tanel Kursi meeskonnaga. Grupis võistleb 13 jahti.

Grupp ORC 4 pidi läbima 77-miilise distantsi. Esikoha sai sellelt etapilt Haapsalu Jahtklubi jaht Luisa Henry Viiretiga roolis. Teise koha sai Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi, roolis Koit Pauts. Kolmandaks tuli siin etapil Venemaa jaht Prizrak, Dmitri Mostovoy juhtimisel. Grupis võistleb 21.

LYS1 grupi jahid läbisid 84 miili ja siin võttis seekord etapivõidu Kalev Jahtklubi jaht Fanatic, Ain-Eke Jalasto meeskonnaga. Teise koha sai Venemaa jaht Ariel St. Peterburgist, roolis Sergei Ganichev ja kolmanda koha sai sama klubi jaht Mir, roolis Alexander Kulikov. Grupis võistleb 20 jahti.

Grupi LYS 2
distants oli 75 miili. Esikoha sai Pärnu Jahtklubi jaht La Folie Janno Simmi juhtimisel. Teisele kohale tuli Lennusadama jaht Gamajon, roolis Indrek Orav. Kolmanda koha sai Kalev Jahtklubi jaht Karolina Riivo Tuvikesega roolis. Grupis võistleb 15 jahti.

Grupi LYS 3
jahtidel tuli läbida 70 miili. Esikoha sai jaht Tuuli, roolis Olev Oolup. Teiseks tuli Kalev Jahtklubi jaht Greta, roolis Mikk Köösel ja kolmanda koha sai Haapsalu Jahtklubi jaht Topu, roolis Raul Erdel.  Seitsmendas grupis võistleb 6 jahti.

Koondarvestuse esikolmikud gruppide kaupa pärast viit etappi:
Grupp ORC1
1. EST499 Premium-Tallinn 2011 Sailing Team – Priit Tammemägi – Kalev Jahtklubi -  12 punkti
2. EST539 LHV-Zuxu – Peter Šaraškin – Kalev Jahtklubi – 21 punkti
3. EST475 Forte – Jaak Jõgi – Kalev Jahtklubi – 24 punkti
Võrdselt 24 punkti on ka neljandal kohal oleval Pärnu Jahtklubi jahil Lady Bird EST299.

Grupp ORC2
1. EST494 Deja vu – Rene Treifeldt - Kalev Jahtklubi – 23 punkti
2. EST330 Mia – Pärnu Jahtklubi – Erki Melts – 34 punkti
3. EST406 Merepärl – Alari Akermann – Pärnu Jahtklubi – 35 punkti
ORC2 grupis on alates teisest kuni kaheksanda kohani ühepunktilised vahed või võrdsed punktid. Pühapäevane viimane etapp võib siin hetkeseisu oluliselt muuta ja huvitavaid lahendusi pakkuda.