Legendaarse a. Le Coq 65. Muhu Väina regati alguseni on loetud päevad | 03 juuli 22, triin.tallmeister

Juba 65. korda kohtuvad südasuvisel Läänemerel purjetajad Eestist ja lähiriikidest, et saada osa aasta ühest oodatuimast purjetamissündmusest –  A. Le Coq Muhu Väina regatist.

Juba 65. korda kohtuvad südasuvisel Läänemerel purjetajad Eestist ja lähiriikidest, et saada osa aasta ühest oodatuimast purjetamissündmusest –  A. Le Coq Muhu Väina regatist. Möödunud hooaeg on Eesti purjetajatele olnud erakordselt edukas – nii tihedas konkurentsis möödunud aasta augustis koduvetes peetud Alexela ORC Maailmameistrivõistlused kui ka mitmed välisvetes peetud tiitlivõistlused tõid Eestisse väga kõrgeid kohti, mistõttu on lootust sellesuvisel regatil näha purjetamises mõõtu võtmas nii valitsevaid Euroopa kui ka Maailmameistreid. Võib kindel olla, et ükski paatkond võidumõteteta starti ei lähe ning kui finishitulemus ei ole pjedestalikoht, siis võidetud on meeldejääv kogemus legendaarselt purjetamissündmuselt.

 

9-16.juulini kestva regati marsruut kulgeb sel aastal Haapsalust Pärnusse, läbides vahepeatustena Kõiguste sadama Saaremaal ning Kihnu saare. Üle mitme aasta on regati alguspunktiks taas Haapsalu, kus kolm sadamat, Grand Holm Marina, Veskiviigi ja Westmeri sadam, on sel korral seljad kokku pannud ning ootavad jahte,  purjetajaid ja purjetajate sõpru, et 09.juulil juubelihõnguline regatt pidulikult avada.

Võistlusetappide rütm sarnaneb eelmisele aastale, kus vahesadamates veedetakse kaks ööd ning pikemad distantsid vahelduvad lühematega. Möödunud aastal regati esmakordse võõrustamisega suurepäraselt toime tulnud Kõiguste sadam ootab regatilisi juba pühapäeva õhtuks. Esmaspäeval peetava Kõiguste ringi järel saavad purjetajad lisaks seilamisele osa ka traditsioonilisest regatiõhtusöögist, et järgmisel päeval Kihnu saare poole teele asuda. Kihnu külalislahkus saadab purjetajad neljapäeval teele Pärnu suunas, kus selguvad lühirajasõitude ja Pärnu Ringi järel ka 2022 aasta A Le Coq Muhu Väina regati võitjad.

 

Traditsiooniliselt saadab purjetamisvõistlust regatisadamates meelelahutuslik kaldaprogramm ning selgi aastal pööratakse rõhku kohalike kogukondade kaasamisele nii toitlustuse ja majutuse pakkumises kui ka kui regati ladusa korralduses kaasa löömisel. Sarnaselt eelmisele aastale jätkatakse „rohelise purjetamise“ mõtteviisi – prügi sorteerimine, läänemere puhtana hoidmine, säästlik tarbimine, sealhulgas ühekordsete nõude vältimine ning loodust austava mereturismi propageerimine. Seda kõike ikka puhtama keskkonna ja merel kogetava vabaduse tunde, aga ka purjetamise, kui põneva ja väljakutset pakkuva spordiala nautimise nimel – sellel südasuvisel nädalal hingab purjetamiskogukond A Le Coq Muhu Väina rütmis!

Merel näeme!

Regati lisainfot vaata www.muhuvain.ee ja 65. A le Coq Muhu Väina regati sotsiaalmeediast.