PRESSITEADE: 54. Muhu Väina regatil selgusid Eesti meistrid avamerepurjetamises | 17 juuli 11, piret.salmistu

Pühapäeval, 17. juulil lõppes Tallinnas Eesti Avamere Karika kolmas etapp - 54. Muhu Väina regatt. Eesti uue iseseisvusaja rohkeima osavõtjate arvuga regatt, kus pea 700 purjetajat 109 jahil Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt, läbisid nädala jooksul distantsi Pärnu-Roomassaare-Virtsu-Heltermaa-Tallinn.  Sel aastal lõppes regatt Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas, andes sära Merepäevade lõppvaatusele.

ORC1 grupi jahid Tallinna ringi stardis

ORC1 grupi jahid Tallinna ringi stardis.

Eesti populaarseim avamereregatt viis jahid esmaspäeval, 11. juulil pärast 68-91 miili läbimist Pärnu Jahtklubist Saaremaale Roomassaare jahisadamasse, kuhu jõuti ööl vastu teisipäeva. Regati teine 10-23-miiline etapp sõideti Roomassaare lähistel teisipäeva pärastlõunal. Kolmapäeva hommikul suundus regatt 33-70-miilisele etapile Roomassaarest Virtsu sadamasse. Neljas, 22-40-miiline etapp sõideti neljapäeval Virtsust Hiiumaale, Heltermaa sadamasse. Viies etapp – 12-30-miilistel radadel sõideti Heltermaa lähistel reedel. Regati pikim 70-95-miiline etapp Heltermaalt Tallinnasse Peetri sadamasse toimus laupäeval ja viimane, 9-19-miiline etapp peeti Tallinna lahel pühapäeval. Meremiile läbisid jahid väiksematest kõige suuremateni 224 kuni 368.

54. Muhu Väina regati autasustamine ja Eesti avamerepurjetamise meistrite austamine toimus pühapäeval, 17. juulil kell 17.45 Tallinna Vanasadamas.

2011. aasta Eesti Meistrivõistlused avamerepurjetamises parimad gruppide kaupa:

Eesti meistriks ORC1 grupis
tuli 13 punkti ja seeriaga 1-1-2-3-1-4-1  Kalev Jahtklubi jaht Premium-Tallinn 2011 Sailing Team Priit Tammemägi meeskonnaga. Eesti Meistrivõistluste hõbemedalid sai samuti Kalev Jahtklubi jaht LHV-Zuxu meeskond, kelle punktisummaks kogunes 24 ja sõitude seeriaks 3-5-1-1-5-6-3, roolis Peter Šaraškin. Pronksmedalid riputati kaela jaht Forte ja Jaak Jõgi meeskonnale Kalev Jahtklubist. Nende punktisumma oli 26 ja seeria 2-2-5-7-7-1-2. Grupis võistles 12 jahti.

ORC2 grupis tuli ülekaalukalt Eesti meistriks
24 punkti ja seeriaga 4-3-1-1-6-8-1 Kalev Jahtklubi jaht Deja vu Rene Treifeldti meeskonnaga. Hõbemedalid sai 37 punkti ja seeriaga 8-5-6-4-3-9-2 Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl Alari Akermanni meeskonnaga. Pronksmedalid sai 40 punkti ja seeriaga 1-1-7-23DNF-1-1-6 samuti Pärnu Jahtklubi jaht Mia Erki Meltsa meeskonnaga. Grupis võistles 22 jahti

ORC3 grupi
Eesti meistritiitli pälvis 14 punkti ja seeriaga 2-3-1-3-3-1-1 Pärnu Jahtklubi jaht Georg Viktor Feofanovi meeskonnaga. Teise koha sai 22 punkti ja seeriaga 4-2-4-5-2-2-3 Kalev Jahtklubi jaht Tessa Alar Ivansoni meeskonnaga. Eesti meistrivõistluste kolmas koht kuulub Pärnu Jahtklubi jahile WindWalker Raiko Lehtsalu meeskonnaga, punkte 25 ja seeria 1-1-7-2-1-6-7. Grupis võistleb 13 jahti.

ORC4 grupi
Eesti meistriks sai taas kindlalt Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi Koit Pautsi meeskonnaga, punkte 18 ja sõitude seeria 1-2-8-1-3-2-1. Teise koha ja Eesti Meistrivõistluste hõbemedalid sai 28 punkti ja seeriaga 2-6-2-5-6-4-3 Kalev Jahtklubi jaht Leila Priit Põldmaa meeskonnaga. Eesti Meistrivõistluste pronksmedalid sai 38 punkti ja seeriaga 4-7-1-13-8-3-2 St. Peterburgi jaht Prizrak Dmitrii Mostovoy meeskonnaga. Grupis võistles 21 jahti.

2011. LYS Eesti Karikavõistluse parimad gruppide kaupa:

LYS1 klassi
Eesti karikavõitjaks tuli 30,5 punkti ja seeriaga 9-2-8-2-4-4-1,5 Kalev Jahtklubi jaht Sylvia Aare Kööpi meeskonnaga. Teise koha sai 35 punkti ja seeriaga 8-3-12-1-2-6-3 samuti Kalev Jahtklubi jaht Merion Ain Pomerantsi meeskonnaga. Kolmanda koha sai 42 punkti  ja seeriaga 2-1-5-21DNF-1-3-9 St. Peterburgi jaht Mir Alexander Kulikovi meeskonnaga. Grupis võistles 20 jahti.

LYS2 klassi
Eesti karikavõitjaks tuli 20 punkti ja seeriaga 6-3-1-3-2-4-1 Orjaku jaht Marie ja Mart Rätseppa meeskond. Teise koha sai 25 punkti ja sõitude seeriaga 2-2-10-1-1-7-2 Saaremaa Merispordiseltsi jaht Maris Rene Riimi meeskonnaga. Kolmandaks tuli samuti 25 punkti, kuid sõitude seeriaga 4-1-5-4-3-1-7 Pärnu Jahtklubi jaht La Folie ja Janno Simmi meeskond. Grupis võistles 15 jahti.

LYS 3 klassi ehk folkbootide
Eesti karikavõistluse võidu sai 8 punkti ja seeriaga 1-1-1-1-2-1-1 jaht Tuuli Olev Oolupi meeskonnaga. Teise koha sai 18 punkti ja seeriaga 2-2-2-7DNF-1-2-2 Kalev Jahtklubi jaht Greta Mikk Kööseli meeskonnaga. Kolmanda koha sai samuti Kalev Jahtklubi jaht Svea ja Hard Perki meeskond 23 punkti ja seeriaga 3-4-3-2-3-5-3. Grupis võistles 6 jahti

Muhu Väina regati raames peetava X-41 klassi Eesti Avamere Karikavõistluse
Tallinna ringi võitis Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgiga roolis, teine oli Kalev Jahtklubi jaht Premium-Tallinn 2011 Sailing Team Priit Tammemägiga roolis ja kolmas Soome NJK klubi jaht Xini Freedom, roolis Martin Estländer.
X-41 klassi Eesti Avamere Karikavõistluse võitis 11 punkti ja seeriaga 2-1-1-1-1-3-2 Kalev Jahtklubi jaht Premium-Tallinn 2011 Sailing Team Priit Tammemägiga meeskonnaga. 14 punkti ja seeriaga 1-2-2-3-4-1-1 sai teise koha samuti Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgi meeskonnaga. Kolmanda koha sai 22 punkti ja seeriaga 3-4-3-4-3-2-3 Soome NJK klubi jaht Xini Freedom ja Martin Estländeri meeskond.